30.3.2017 12:45 - Seminář Firemí data

13.4.2017 - Děkanský den

3miliontý student programu ERASMUS je informatik z FIS!

Česká republika je partnerem programu ERASMUS od roku 1998 (právě v tomto roce slavíme 15 let programu ERASMUS v České republice) a patří tak k dalším 31 zemím, které jsou do programu zapojeny.

Když v roce 1987 vzniknul program ERASMUS, jako projekt Evropské unie podporující zahraniční mobilitu vysokoškolských studentů, možná ani jeho zakladatelé netušili, že přivedli na svět projekt, který ovlivní za dobu svého trvání životy více než 3 milionů mladých lidí.

Evropská komise se v souvislosti s touto významnou událostí rozhodla vyhlásit akci The 3.000.000th Erasmus student – „3miliontý student“.
Z každé země, jež se účastní programu Erasmus, byl na základě přihlášek studentů, kteří se zapojili do programu v průběhu akademického roku 2012/2013, vybrán jeden, který nyní reprezentuje svou zemi jako „3miliontý student“.

Za Českou republiku byl 3miliontým studentem zvolen VOJTĚCH ZRŮST, student navazujícího magisterského oboru Kognitivní informatika na Fakultě informatiky a statistiky VŠE v Praze (FIS VŠE), který byl byl v akademickém roce 2012/2013 z VŠE vyslán na studijní pobyt Erasmus na Reykjavík University na Islandu.
K tomuto úspěchu Vojtěchu Zrůstovi srdečně blahopřejeme a zároveň mu i touto formou děkujeme za reprezentaci ČR, VŠE a FIS!

Komentář Vojtěcha Zrůsta týkající se jeho motivace k účasti v programu Erasmus a zkušenosti spojené se studiem v zahraničí je možné si přečíst na stránkách Evropské komise, kde naleznete i příběhy reprezentantů ostatních zemí zapojených do program Erasmus.