EKONOMICKÝ ANALYTIK TRHU PRÁCE

Ministerstvo průmyslu a obchodu hledá posilu do odboru ekonomických analýz! Máte zájem o zajímavou práci v oblasti národního hospodářství s širokým přesahem? Baví Vás práce s čísly a umíte je interpretovat? Máte přehled o české a světové ekonomice? Neváhejte a podejte přihlášku!

Náplň práce:
·         zpracování analýz vývoje trhu práce a souvisejících veličin v makroekonomických souvislostech,
·         mezinárodní srovnání vývoje v oblasti trhu práce, mezd a nákladů práce, statistiky rodinných účtů,
·         příprava pravidelných měsíčních, čtvrtletních a ročních analýz,
·         tvorba a udržování databáze ukazatelů trhu práce, práce s ostatními databázemi (ČSÚ, ČNB, MPSV, OECD, MMF, Eurostatu, apod.),
·         příprava analytických a prezentačních výstupů ministerstva,
·         příprava ad hoc podkladů a stanovisek pro vedení ministerstva,
·         ekonomické modelování a participace na forecastingu základních makroukazatelů,
·         pozice je vhodná i pro absolventy.

Požadujeme:
·         vysokoškolské vzdělání v magisterském stupni nejlépe ekonomického směru,
·   splnění podmínek uvedených v Oznámení o vyhlášení výběrového řízení podle služebního zákona https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/uredni-deska/statni-sluzba/oznameni-o-vyhlaseni-vyberoveho-rizeni-podle-sluzebniho-zakona–230644/ ,
·         přehled v oblasti vývoje ekonomiky, hospodářské politiky, schopnost práce s daty,
·         znalost AJ, příp. znalost dalšího jazyka výhodou,
·         analytické schopnosti, interpretace vývoje ekonomických indikátorů, samostatnost, pečlivost,
·         znalost ekonometrického SW výhodou (např. Matlab, Octave, Dynare, Stata, eViews, Gertl, apod.),
·         zkušenosti v oblasti DSGE modelování (kalibrace, simulace, odhady), pochopení komplexnějších struktur modelů, znalosti VAR modelů nebo jiných strukturálních modelů či ekonometrických technik jsou výhodou.

Nabízíme:
·         zajímavou a odbornou analytickou práci v oblasti vývoje reálné ekonomiky,
·         možnost osobního růstu a vzdělávání,
·         samostatnou i týmovou zodpovědnou práci,
·         prezentaci a publikaci výsledků vlastní práce,
·         12. platovou třídu s možností osobního příplatku a odměn,
·         5 týdnů dovolené,
·         5 dnů indispozičního volna a další benefity,
·         fond kulturních a sociálních potřeb,
·         podpora v odborném růstu (vzdělávaní a jazykové kurzy),
·         dotované stravování v místě výkonu práce,
·         služební působiště v atraktivní lokalitě v centru města,
·         služební poměr na dobu neurčitou,
·         perspektivní a stabilní zaměstnání v dobře fungujícím týmu.

Místo výkonu služby: Ministerstvo průmyslu a obchodu, Na Františku 32, 110 15 Praha 1

Předpokládaný nástup: ihned po skončení výběrového řízení (září) nebo dle dohody

Termín přihlášek do: 10. srpna 2017

Případné bližší informace na tel.: 224 852 516.

DŮLEŽITÉ !!!
Do výběrového řízení je nutné se přihlásit přesně podle požadavků vyplývajících ze zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů. Zadání je uveřejněno v oznámení o vyhlášení výběrového řízení na úřední desce Ministerstva průmyslu a obchodu, které naleznete zde: https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/uredni-deska/statni-sluzba/oznameni-o-vyhlaseni-vyberoveho-rizeni-podle-sluzebniho-zakona–230644/.