6.10.2017 - Bakalářské promoce

Multimediální laboratoř FIS otevírá Roční akademii multimédií neboli Nultý ročník

Ing. Petra Bedřichová
petra.bedrichova@vse.cz, +420 224 095 871
gml.vse.cz

Vysoká škola ekonomická v Praze otevírá Roční akademii multimédií neboli nultý ročník žádaného bakalářského oboru Multimédia v ekonomické praxi (MVEP). Roční akademie multimédií (dále též Nultý ročník) může být chápana jako příprava na studium oboru MVEP nebo jako samostatný vzdělávací program, který účastníkům poskytne základní znalosti z tvorby multimédií.

„Počet zájemců o náš bakalářský obor MVEP každoročně mnohonásobně převyšuje počet míst, které nabízíme. Například tomto roce jsme obdrželi cca 340 přihlášek na náš obor a přijímáme 60 studentů do prvního ročníku. Proto jsme se rozhodli otevřít tzv. Nultý ročník a nabídnout 10 míst těm, kteří si chtějí vystudovat dopředu vybrané kurzy našeho oboru, a po splnění řádných přijímacích zkoušek pokračovat rovnou studiem kurzů druhého ročníku,“ říká Petra Bedřichová z Multimediální laboratoře VŠE, která program Roční akademie multimédií zajišťuje.

Studijní plán Roční akademie multimédií vychází ze studijního plánu bakalářského oboru MVEP a obsahuje klíčové kurzy z oblasti multimédií, tvorby a zpracování digitální fotografie a vektorové grafiky, sazby, filmové historie a tvorby videa. Multimediální kurzy jsou doplněny ekonomickými kurzy, které poskytnou účastníkům znalosti v oblasti marketingu a managementu. V rámci závěrečného absolventského projektu pak účastníci uplatní znalosti a dovednosti získané v ostatních předmětech.

„Studium Nultého ročníku je zpoplatněno, ale poplatek za roční studium je nižší než standardní školné na mnoha pražských soukromých vysokých školách,“ doplňuje Petra Bedřichová.

Účastníci Roční akademie multimédií budou navštěvovat kurzy společně se studenty běžného studia a při splnění přijímacího řízení v dalším roce mohou požádat o uznání již splněných kurzů. Výuka bude probíhat v rámci celého akademického roku v areálu Vysoké školy ekonomické v Praze na Žižkově.

Všechny informace k Roční akademii multimédií naleznete na webu: http://gml.vse.cz/studium/akademie-multimedii/