28.2.2017 09:15 - Seminář Úvod do knihovny

17.3.2017 09:00 - Magisterské promoce

Zpravodaj FIS

4FIS_hladkeJiž posedmé vedení Fakulty informatiky a statistiky (FIS) pořádá akci „Výjezdy na střední školy“, které se mohou zúčastnit všichni studenti. Cílem je přiblížit a zpopularizovat obory statistiky a informatiky mezi potenciální studenty Vysoké školy ekonomické, středoškoláky.

Celý text >>

WP_20151126_002Odborné kurzy pro veřejnost, soft skills, letní školy a semináře pro středoškolské učitele, akreditované kurzy MŠMT v rámci Dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP). To je plán Centra profesního vzdělávání na FIS na tento akademický rok.

Celý text >>

ISM_QUAPrvní ročníky oborů Information Systems Management (ISM) a Quantitative Economic Analysis (QEA) zahájí studium v akademickém roce 2015/2016. Přijímací řízení bylo již spuštěno a přihlášky do něj lze podávat do 30. 4. 2015.

Celý text >>

share-psi Evropský projekt Share-PSI 2.0 organizuje ve dnech 3. a 4. prosince 2014 workshop „Využívání otevřených dat pro komerční využití.“ Workshop se koná v Lisabonu na půdě National Laboratory for Civil Engineering.

Celý text >>

Evropský projekt Share-PSI 2.0 organizuje ve dnech 30. 6. 2014 až 1. 7. 2014 workshop „Otevřená data a jejich využití pro inovace a zvýšení efektivity ve veřejné správě.“ Workshop hostí University of the Aegean na řeckém ostrově Samos současně s 5. konferencí Samos Summit s tématem „ICT-enabled Governance.

Celý text >>

Fakulta informatiky a statistiky je intenzivně zapojena do projektu OPEN DATA. Na začátku listopadu vyšla tisková zpráva Českého telekomunikačního úřadu, který se do tohoto projektu také zapojil a jako jedna z prvních institucí „otevřel“ svá data. A Fakulta informatiky a statistiky byla přitom.

Celý text >>

Česká republika je partnerem programu ERASMUS od roku 1998 (právě v tomto roce slavíme 15 let programu ERASMUS v České republice) a patří tak k dalším 31 zemím, které jsou do programu zapojeny.

Celý text >>

12. května 2013 proběhl další ročník městského maratonu pod názvem Volkswagen Maraton Praha. Jedna z největších sportovních akcí na území ČR vůbec, přivítala celou řadu špičkových závodníků, ale i amatérských běžců. Mezi startujícími nechyběly již druhý rok ani štafety sestavené ze studentů a pedagogů FIS.

Celý text >>

5. 5. 2013 – V nedávné době proběhlo finále několika populárních soutěží krásy. Fakulta informatiky a statistiky měla ve dvou z nich svá želízka, a protože výsledky již známe, můžeme říci, že byť jsme na fakultě, která je svými obory spíše dominantou mužů, naše růže ukázaly, že patří rozhodně mezi nejkrásnější a může nám je leckdo závidět.

Celý text >>

18. 12. 2012–V první části série článků o sportovních aktivitách, kterých se zúčastňují studenti FIS (ale nejenom oni, také zaměstnanci fakulty v sobě mají „sportovního ducha“) Vám představíme volejbalový tým FIS.