15.5.2017 - 23.6.2017 - Zkouškové období

1.7.2017 - 31.8.2017 - Hlavní prázdniny

Reprezentace FIS na Volkswagen Maraton Praha

12. května 2013 proběhl další ročník městského maratonu pod názvem Volkswagen Maraton Praha. Jedna z největších sportovních akcí na území ČR vůbec, přivítala celou řadu špičkových závodníků, ale i amatérských běžců. Mezi startujícími nechyběly již druhý rok ani štafety sestavené ze studentů a pedagogů FIS.

V tomto roce se pod názvem FIS postavily na start celkem 4 štafety, což bylo dokonce o jednu více než vloni. Štafeta ve složení Korecký, Fidrmuc, Baláž a Kolmistr v celkových výsledcích dosáhla velmi pěkného 8. místa mezi univerzitními štafetami. Členy dalších studentských štafet byli Junga, Verner, Jermář, Barek a Švarc, Sečkár, Matějíčková, Nikl. Za pedagogy se na start „smíšené“ štafety, složené z pedagoga a studentů, postavil Ing. PhDr. Antonín Pavlíček, Ph.D. a spolu s ním Závěrka, Jindrová a Pavlíčková.

Kromě štafet byl v hlavním poli již téměř tradičním účastníkem také doc. Ing. Vilém Sklenák, CSc., vedoucí Katedry informačního a znalostního inženýrství, který v dálkových bězích závodí již řadu let. Doc. Sklenák letos doběhl na vynikajícím 43. místě ve své kategorii (z více než 500 účastníků), což sám označil za výkon, se kterým je „maximálně spokojený“.

Podrobné výsledky můžete nalézt na adrese www.runczech.com. Kdo se však účastnil maratonu jako divák, či snad jako závodník, musí říci, že o výsledné časy zde jde až v druhé (ne-li další) řadě. Všichni, kteří doběhli do cíle, ať již na celé trati maratonu nebo předávali štafetu na svém úseku, jsou vítězové a jejich výkony strhávají diváky k až euforickému povzbuzování, a je jedno, jestli se jedná o nejrychlejší africké běžce nebo běžné amatéry z hloubi startovního pole, povzbuzují se všichni bez rozdílu.

V prvním čísle Zpravodaje jsme vás také informovali o výsledcích podzimní části Volejbalové ligy. Reprezentantky fakulty po pomalém rozjezdu na podzim dokázaly na jaře polovinu utkání vyhrát, ale ztráta z první poloviny soutěže byla znatelná, proto v celkovém hodnocení obsadila naše děvčata 4. místo. Muži úvodní část sezóny vyhráli a jarní kolo ukončili se ztrátou jednoho setu na družstvo FPH jako druzí. Právě tento rozdílový jeden set připravil naše borce o vítězství v premiérovém ročníku Volejbalové ligy, což dává velký příslib do dalšího ročníku soutěže. Více informací naleznete na volejbal.vse.cz

K výsledkům, ať již běžeckým, volejbalovým nebo z úplně jiných sportů našim reprezentantům gratulujeme. Máme radost, že je komu fandit a že zájem o sportovní aktivity je mezi studenty, ale i pedagogy velký.