30.3.2017 12:45 - Seminář Firemí data

13.4.2017 - Děkanský den

Spolupráce se společností Trexima na výzkumu dopadu hranice minimální mzdy

Vliv institutu minimální mzdy na sociálně ekonomický vývoj ČR

Projekt Technologické agentury ČR, jehož hlavním řešitelem je společnost TREXIMA, spol. s r.o. a spoluředitelem katedra ekonomické statistiky VŠE má za cíl poskytnout členům Rady hospodářské a sociální dohody ČR a dalším uživatelům věrohodné informace o vlivu institutu minimální mzdy na sociálně ekonomický vývoj ČR. Výsledky projektu významně rozšiřují a integrují současné podklady, které vznikají především na půdě analytických oddělení Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), Svazu průmyslu a dopravy ČR a Českomoravské konfederace odborových svazů.

Projekt přinese informace o počtu a struktuře zaměstnanců blízkých minimální mzdě, o dopadu zvýšení minimální mzdy na zaměstnanost na základě analýzy dat z ČR a prozkoumá výši minimální mzdy ve vztahu k hranici chudoby. Výsledky jednotlivých analýz budou zasazeny do mezinárodního kontextu s důrazem na Evropskou unii.