18.12.2017 - 1.2.2018 - Zkouškové období

Studenti FIS propagují studijní obory mezi středoškoláky

Akce „Studenti studentům“ nebude v programu Fakulty informatiky a statistiky chybět ani v letošním roce. Již poosmé studenti FIS vyjedou na střední školy, aby zpopularizovali obory, které se na Vysoké škole ekonomické v Praze vyučují.

Fakulta informatiky a statistiky vysílá své studenty na střední školy, kde prezentují svou fakultu a celou Vysokou školu ekonomickou (VŠE) od roku 2010. Vedení fakulty vidí ve vyslání současných studentů, jeden z nejlepších způsobů, jak oslovit a přilákat maturanty na ekonomku.

Zúčastnit se může každý student FIS, který studuje alespoň třetí semestr bakalářského studia. V případě zájmu o přednášku se musí student do 16. října přihlásit. Ve formuláři je nutné vyplnit požadované údaje a následně přijít na informační schůzku, která proběhne 17. října od 18.30 v RB 209, kde uchazeči získají propagační materiály. V případě, že se nemůže student na akci dostavit, omluví se pořadatelům na e-mailu: vyjezdy.fis@vse.cz. Poté se domluví náhradní termín pro předání materiálů.

Po absolvování přednášky na vybrané škole je nutné vyplnit zpětnou vazbu. Tento formulář lze stáhnout na stránkách fakultního spolku 4FIS, který celou akci zaštiťuje. Poté pečlivě vyplněný dokument student zašle zpět na výše zmíněný e-mail do konce ledna. Na jeho základě bude studentovi poskytnuta finanční odměna, která by měla pokrýt cestovní náklady.

Fakultní spolek 4FIS vznikl v loňském roce.  Jeho cílem je propojovat studenty i vyučující z Fakulty informatiky a statistiky. Členové spolupracují na projektech nejen pro školu, ale podílí se i na zakázkách od firem. Nezapomínají ani na nové studenty – pořádají seznamovací kurzy, výjezdy na střední školy a pro prváky budou fungovat jako mentoři.