6.10.2017 - Bakalářské promoce

13.10.2017 14:00 - Magisterské promoce

Ve spolupráci s praxí se otvírá Data Science and Business Intelligence Academy VŠE

Fakulta informatiky a statistiky, Katedra informačních technologií a studentský spolek 4FIS spouští pilotní ročník Data Science and Business Intelligence Academy VŠE. Studenti se budou podílet na případových studiích za pomoci odborníků z praxe. Po úspěšném absolvování budou účastníci znát základní principy Data Science a budou schopni navrhovat a reálně implementovat kompletní řešení Business Intelligence. Akademie je roční a po jejím ukončení student získá šest kreditů do svého studijního programu a certifikát.

První ročník začne v říjnu a skončí v dubnu příštího roku. Zájemci se mohou přihlásit přes formulář na stránkách katedry do 22. září. Přihlášení budou na konci září absolvovat výběrové řízení, které bude zjišťovat znalosti zájemců z oblastí business analýzy, databází a Business Intelligence. Na základě výběrového řízení bude vybráno patnáct až dvacet studentů, kteří budou do akademie zapsáni.

Získané znalosti z akademie se pohybují nad rámec kurzů: 4IT336 – Základy Business Intelligence a 4IT436 – Business Intelligence. Do pilotního ročníku akademie se mohou přihlásit pouze studenti Vysoké školy ekonomické. Zájemce musí studovat třetí ročník bakalářského nebo první (případně druhý) ročník magisterského studia a musí mít absolvované kurzy (nebo je studovat současně v zimním semestru 2017/2018): 4IT216 – Analýza a návrh informačních systémů, 4IT218 – Databáze a 4IT336 – Základy Business Intelligence.