18.12.2017 - 1.2.2018 - Zkouškové období

Vynikající úspěchy studentek fakulty v soutěžích krásy

5. 5. 2013 – V nedávné době proběhlo finále několika populárních soutěží krásy. Fakulta informatiky a statistiky měla ve dvou z nich svá želízka, a protože výsledky již známe, můžeme říci, že byť jsme na fakultě, která je svými obory spíše dominantou mužů, naše růže ukázaly, že patří rozhodně mezi nejkrásnější a může nám je leckdo závidět.
Jedním z finálových klání bylo vyhlášení známé soutěže Česká miss 2013, které proběhlo 23. března v Hudebním divadle Karlín v Praze. V něm nás reprezentovala Monika Leová, studentka třetího ročníku bakalářského studia, oboru Statistické metody v ekonomii. Monice se ve finále velmi dařilo a svým výkonem zaujala hlasující diváky natolik, že získala titul Blesk Česká miss Earth 2013. Kdo finále viděl, musí uznat, že o napětí nebyla nouze, což potvrdila i samotná Monika: „Finále bylo jedním velkým nahromaděním emocí, které se těžko popisují. Na jedné straně velký nátlak, stres a na druhé skvělé zážitky, zkušenosti a štěstí. Do starých kolejí se asi nepůjde jen tak vrátit, snad to s pár přestupy zvládnu a tuto příležitost využiji naplno.“
Druhým „kolbištěm“, které bylo svědkem klání krásných žen, bylo finále soutěže Miss Studentka 2013, které se uskutečnilo 9. března v Českých Budějovicích. V něm nás reprezentovala Hana Hegarová, která studuje také třetí ročník bakalářského studia, obor Sociálně-ekonomická demografie. Do soutěže Miss Studentka se přihlásily studentky středních a vysokých škol z celé ČR, kde na internetových stránkách soutěže lidé svými hlasy zvolili 12 postupujících dívek do finále. „Finále jsem si opravdu užila, v Budějovicích se sešla dvanáctka opravdu skvělých holek, se kterými jsme si soutěž užily a i po soutěži jsme v kontaktu. Myslím, že tomu pomohla i dobrá nálada organizátorů, kteří svůj první ročník zvládli bravurně“, podělila se o zážitky z finálového večera Hanka, která si nakonec odnesla titul druhé Vicemiss. „Po získání tohoto titulu, se mne často ptali, jestli se teď něco pro mne změní, ale nezměnilo se nic. I nadále jsem především studentkou VŠE, kde v současné době navíc podporuji našeho krále Jana VŠEmožného v boji o titul Krále Majálesu a já sama kandiduji na Miss Majálesu. Tak nám držte palce!“ uzavřela Hanka.
Oběma našim úspěšným zástupkyním dodatečně GRATULUJEME a přejeme, aby se jim i nadále dařilo a dělaly tak krásnou reklamu naší fakultě. Děkujeme.