Nový coworkingový prostor Idea Fair na VŠE otevřen!

Dnes, v úterý 13. února 2024, se u nás na Vysoké škole ekonomické v Praze uskutečnilo slavnostní otevření nového coworkingového prostoru Idea Fair, který se nachází v 1. patře Staré budovy. Tento prostor je určen pro studium, kávu, networking i týmové projekty a jeho otevření přilákalo širokou škálu hostů i studentů VŠE.

Slavnostní proslov na úvod měl pan rektor Petr Dvořák zdůraznil význam nového prostoru pro studenty i zaměstnance. Dále se k účastníkům obrátil architekt Jakub Heidler ze Studia Reaktor, které stojí za designem coworkingového prostoru. Ve svém proslovu poukázal na inspiraci starými tržišti a vizí svobodné výměny názorů, která je pro tyto prostory klíčová.

Pan rektor také v rámci svého proslovu zdůraznil důležitost pohledu do budoucna a poukázal na to, že se jedná o jeden z prvních coworkingových prostorů v rámci vysokých škol v České republice, což podtrhuje inovativní přístup VŠE ke vzdělávání a spolupráci.

Dalším významným řečníkem byl pan Václav Šubrta, ředitel Centra informačních a knihovnických služeb (CIKS), který poděkoval všem zapojeným do přípravy a realizace projektu. Jeho slova byla vřelým poděkováním za společnou práci a odhodlání, které vedlo k vytvoření prostoru podporujícího kreativitu a spolupráci.

Coworkingový prostor Idea Fair byl financován v rámci projektu Národního plánu obnovy a jeho otevření je významným krokem k dalšímu rozvoji VŠE. Slavnost zakončilo přestřihnutí pásky, které symbolicky otevřelo dveře všem studentům a zaměstnancům VŠE, kteří zde najdou místo pro své studijní i profesní aktivity.

Těšíme se na všechny, kteří se rozhodnou využít nového coworkingového prostoru k realizaci svých nápadů a projektů. Věříme, že Idea Fair se stane místem plným inspirace, kde se budou rodit nové myšlenky a kde každý najde prostor pro svůj osobní i profesní růst.

Nový coworkingový prostor Idea Fair na VŠE otevřen!