Ambasador Petr

Petr Netolický

Petr Netolický

Bc.: FIS, Aplikovaná informatika
Ing.: FIS, Kognitivní informatika
VS: FPH, Manažerská psychologie a sociologie

Facebook
LinkedIN
netp02@vse.cz

Proč si se rozhodl pokračovat na magistru právě na FISu?

Na FISu jsem se rozhodl studovat i na magistrovi na základě pozitivních zkušeností z bakalářského studia. Narozdíl od jiných škol a fakult se FIS soustředí na praktické využití poznatků. Samozřejmě základní teorie je nedílnou součástí pro pochopení všech souvislostí, avšak téměř všechny předměty jsou orientovány na závěrečné projekty. Studenti si zde vyzkouší na praktickém příkladu, co budou potřebovat v reálném životě, a to včetně práce v týmech.

Daří se ti něco ze studia na FISu už využívat v praxi? 

Mně osobně se poznatky z FISu daří velmi dobře zužitkovat. Od mého nástupu na FIS jsem byl až do roku 2020 zaměstnán v malé firmě 5DM s.r.o, kde jsem pracoval jako programátor. Využil jsem zde především základní poznatky ohledně technických řešení. Ve škole jsem se i seznámil s mnoha nástroji, které jsem následně v práci využíval a měl v nich patřičný přehled. Po této zkušenosti jsem nastoupil do firmy IBM, kde se věnuji projektu Cloudů pro veřejnou správu. Cloudy byly probírány v několika kurzech na FISu a tyto poznatky jsem následně mohl uplatnit.

Komu bys doporučil studium na FISu?

Každému, kdo preferuje praktické využití nad teorií. Na FISu získáte prostor vytvářet mnoho vlastních projektů a zajímavých semestrálních prací s důrazem na použitelnost v praxi.

Pokud vás těší vytvářet praktické a využitelné projekty, chcete poznat mnoho inspirativních spolužáků a baví vás informační technologie, určitě je jakýkoliv obor na FIS pro vás tou správnou volbou. Osobně doporučuji magisterský obor kognitivní informatika, kde kromě informatiky získáte poznatky o základech psychologie, neurovědy i filosofie. Tyto disciplíny jsou zásadní pro pochopení umělé inteligence, která je důležitým oborem v současnosti, ale především v budoucnosti.

Moc rád vám odpovím na veškeré otázky týkající se studia na VŠE a mimoškolních aktivit. Zúčastnil jsem se několika mimoškolních letních a zimních sportovních kurzů a rád se s vámi podělím o spoustu pozitivních zážitků.