Na den FISákem

Jak vypadá život běžného vysokoškoláka? To mohli na vlastní kůži zkusit zájemci o studium na Fakultě informatiky a statistiky. Na programu byla kromě informačního okénka o studiu třeba ukázka „reálné výuky, setkání s vyučujícími i studenty nebo prohlídka školy. Jednodenní FISáky jsme neošidili ani o nefalšovaný studentský život.

Poznat studium na FIS

Představení možností studia a toho nejdůležitějšího o fakultě je nezbytnou součástí našeho programu! V krátkém informačním okénku jsme představili studium i život FISáka v kostce.

Nahlédnout do výuky

Učení ke studentskému životu patří, proto je návštěva reálné hodiny samozřejmostí. Sedli jsme si „do lavic“ přímo se studenty.

Prozkoumat areál školy

Kampus na Žižkově je obrovský! Společně jsme prošli všechny 4 budovy a objevovali v nich důležitá místa i různá zákoutí, která studenti využívají nejen pro samostudium

Doplnit energii

Během dne je samozřejmě potřeba dát si něco dobrého k jídlu. Přímo ve škole jsou k dispozici restaurace, automaty, lednice se svačinami, bufet, kavárna… a samozřejmě menza. Kromě toho jsou tu také koutky s mikrovlnkou.

Užít si PubQuiz

K pořádnému studentskému životu patří i zábava se spolužáky. O tu se naprosto skvěle stará studentský spolek 4FIS. A právě jejich PubQuiz, který už dávno přerostl hranice naší fakulty, je součástí také našeho programu.

Na kus řeči se studenty i akademiky

Nejen v rámci programu je příležitost si povídat o studiu a životě na FIS. I na povídání o běžných věcech je prostor na závěr programu, kdy se každý může přidat na neformální posezení.

To jsme my!

Oba dny trávili „FISáci“ se Šárkou, Kubou a Kristý.

Jak to u nás vypadalo 20.2. a 1.3.2023

Všechny fotografie najdete na našem Facebooku!

Chcete to zažít taky?

Oba jarní termíny už jsou za námi. Pokud vás ale stále studium na FIS zajímá a chtěli byste ho poznat blíž, dejte nám o sobě vědět i tak! A my vám určitě napíšeme, pokud budeme něco podobného ještě letos opakovat.

  Užitečné odkazy

  Chceš vědět, jak to u nás vypadá, jak funguje kreditový systém nebo hodnocení předmětů? Připravili jsme pro tebe video příručky, ve kterých najdeš spoustu odpovědí!

  Zůstaň s námi v kontaktu a sleduj všechny kanály fakulty, ale i studentského spolku 4FIS, kde se vždy dozvíš čerstvé novinky!

   

  Přihlas se k nám

  Pomocí našeho systému podej přihlášku ke studiu ještě dnes!