Termíny

3.9.2018 - 5.9.2018 - Seznamovací kurz 1. termín

5.9.2018 - 7.9.2018 - Seznamovací kurz 2. termín

Hledat
Pokročilé hledání
Studenti pomáhají s propagací oborů Fakulty informatiky a statistiky

4FIS_hladkeJiž posedmé vedení Fakulty informatiky a statistiky (FIS) pořádá akci „Výjezdy na střední školy“, které se mohou zúčastnit všichni studenti. Cílem je přiblížit a zpopularizovat obory statistiky a informatiky mezi potenciální studenty Vysoké školy ekonomické, středoškoláky.

Fakulta informatiky a statistiky vysílá své studenty na střední školy, kde prezentují svou fakultu a celou Vysokou školu ekonomickou (VŠE). Akce probíhá od roku 2010. Vedení si slibuje, že nejlepším způsobem, jak přilákat maturanty na VŠE je prostřednictvím součastných studentů.

V případě zájmu o přednášku se musí student do 18. října přihlásit zde. (https://www.vse.cz/registrace/) Ve formuláři je nutné vyplnit požadované údaje a následně přijít na informační schůzku, která proběhne 19. října od 19.30 v RB 112, kde uchazeči získají propagační materiály. V případě, že se nemůže student na akci dostavit, omluví se na e-mailu vyjezdy.fis@vse.cz a domluví se na náhradním termínu pro předání materiálů.

Po absolvování přednášky na vybrané škole je nutné vyplnit zpětnou vazbu. Tento formulář je možný stáhnout zde. Poté pečlivě vyplněný zašle zpět na adresu: vyjezdy.fis@vse.cz. Na základě vyplněného dokumentu bude studentovi poskytnuta finanční odměna, která by měla pokrýt cestovní náklady.

Všechny informace budou zveřejněny na webových stránkách (http://4fis.vse.cz/) a Facebooku (https://www.facebook.com/VSE4FIS/) fakultního spolku 4FIS.

Fakultní spolek 4FIS vznikl v červnu.  Jeho cílem je propojovat studenty i vyučující z Fakulty informatiky a statistiky. Členové spolupracují na projektech nejen pro školu, ale podílí se i na zakázkách od firem. Nezapomínají ani na nové studenty – pořádají seznamovací kurzy, výjezdy na střední školy a pro prváky budou fungovat jako mentoři. Klub přijímá členy celoročně – hledá analytiky, grafiky i programátory.