Maxim Dužij, student ZWT, získal grant z projektu Nexus Linguarum

Maxim Dužij, student programu Znalostní a webové technologie, získal na měsíc říjen grant typu Virtual Mobility od evropského síťového projektu Nexus Linguarum.

Grant, na kterém Maxim pracoval společně s prof. Ing. Vojtěchem Svátkem, Dr. a lingvisty z výzkumné skupiny Nexus Linguarum, se týkal tématu jeho diplomové práce. Výzkum samotný byl zaměřen na výuku pasivní slovní zásoby při procházení etymologických grafů slov z různých jazyků. „Ten samotný výzkum probíhal tak, že se vytvořily dva dotazníky: jeden byl pro širokou veřejnost a jeden právě pro lingvisty z výzkumné skupiny. Pak, před koncem, jsme měli ještě dodatečnou schůzku, kde jsme probrali výstupy z dotazníku a následně byl sepsán report o tom, co jsme se dozvěděli.” popisuje Maxim Dužij.

Finanční podpora z grantů typu Virtual Mobility od evropského síťového projektu Nexus Linguarum je určena na vzdálenou spolupráci s odborníky na lingvistiku z různých zemí. Cílem je podpořit účastníky za účelem podpory společných výzkumných aktivit, výměny znalostí a navázání kontaktu s dalšími výzkumníky. Více info na https://nexuslinguarum.eu/.