Skvělý úspěch studentů Multimédií v soutěži Moje vize nula

V letošním ročníku celorepublikové soutěže „Moje vize nula: Studenti pro bezpečné silnice“ se na druhém místě umístili studenti Multimédií se svým návrhem komunikační kampaně Vrakoviště snů. Do soutěže bylo přihlášeno více než 100 prací.

Moje vize nula má za cíl zapojení mladých lidí do zlepšení stavu dopravní nehodovosti na českých silnicích. Nabízí velké množství témat napříč různými obory, včetně kategorie „Nová média a multimédia“, konkrétně jejich využití k prevenci a osvětě o dopravní bezpečnosti.

V kategorii „Nová média a multimédia“, konkrétně jejich využití k prevenci a osvětě o dopravní bezpečnosti, se přihlásila čtveřice studentů Martin Ludvík, Michal Dvonč, Vašek Rychtařík a Kuba Jarolímek. Koncept fiktivní studentské agentury „4×4 studio“ pracuje se zobrazením reálných hrozeb na silnici, jako je vrak auta umístěný pod souvisejícím poutačem u krajnice nebo pokuta za vysokou rychlost.

Koncept vznikal v rámci předmětu Řízení multimediálních projektů na Katedře multimédií, kde studenti pod dohledem lektorů Zdeňka Vondry a Richarda Stiebitze vytváří kompletní komunikační strategie od analýzy a koncepčního řešení, přes kreativní nápady až po použitá média a metriky. „Už při Řízení jsem cítil, že se mi s kluky z naší fiktivní agentury 4×4 Studio pracuje nadmíru dobře. Vůbec by mě ale nenapadlo, že náš společný projekt Vrakoviště snů výrazně přeroste hranice kurzu i VŠE.“, říká Kuba Jarolímek, který v týmu zastával funkci projektového manažera.

Studentský návrh se dostal až k finálové obhajobě před odborníky z Kooperativy, Policie ČR a Ministerstva vnitra, která proběhla 13. října společně s vyhlášením vítězů. „Finálová online prezentace probíhala ve velmi přátelské a poklidné atmosféře. Všichni soutěžící navíc obdrželi velmi podrobnou zpětnou vazbu na svou práci. Celkové umístění našeho projektu je pro nás čtyři velkou ctí a moc si vážíme odborné pomoci od našich vyučujících“, dodává Kuba Jarolímek.

„Tým 4×4 pracoval během letního semestru skvěle, kluci měli správný přístup, brali to profesionálně a pokaždé se ptali na zpětnou vazbu, aby se mohli pořád zlepšovat. Umístění v soutěži je pro ně zasloužená odměna a my jsme moc rádi, že obsah našeho předmětu pro ně nebyl jen jedním semestrem, ale přesáhlo to do pěkné reference pro jejich budoucí kariéru. Jsme na ně hrdí.“ říká Zdeněk Vondra, garant předmětu.

Prohlédněte si další úspěchy našich studentů