4CAST


Nemusíš! To je důležité si říct, když se cítíme pod tlakem. Otevřeli jsme téma duševního zdraví. Volně tak navazujeme na předchozí díl o generaci Z, ve kterém byla probrána aktuální témata mladé generace. Hostem 14. dílu 4CASTu se stala absolventka FISu, Šárka Večerníková.

Díl přináší rady a tipy na zvládání stresu, nejen ve zkouškovém ale také v životě. Probírá, kde najít podporu ze strany VŠE i venku. Zajímavou součástí je zajisté studentský film Musíš, který vyobrazuje problematiku duševního zdraví a stresu, je dobrým začátkem pro uvědomění si samotného problému a času s jeho řešením.

 

Jsme 4CAST

Poznáváme lidi, kteří tvoří FIS. A to jsme my, podcast Fakulty informatiky a statistiky, do kterého si každý měsíc pozveme zajímavé hosty, se kterými vedeme poutavé rozhovory o životě i práci z různých úhlů. Život na FIS je totiž různorodější než pouhé přednášky a zkouškové. A proto ve 4CAST rozebíráme život i práci našich hostů z různých úhlů, vtipně a poutavě.

Podcast vznikl spoluprací Fakulty informatiky a statistiky se studentským spolkem 4FIS. První díl jsme do světa vypustili 7. března 2023. Propojujeme pracovní, studijní i životní témata do jednoho a představujeme naše hosty posluchačům. Každý měsíc si zveme jinou osobnost z řad pedagogů, zaměstnanců nebo studentů FIS.

Našimi moderátory jsou Tom Mikulenka a Míla Vach, studenti FIS a členové studentského spolku 4FIS.

 

Předchozí témata

Jak si získat generaci Z?

Nová epizoda 4CASTu přináší další speciální hosty – influencery Pecu a Husbyho, kteří jsou zároveň absolventy a studenty FIS. Díl se zaměřuje na generaci Z. Kdo jsou, co od sebe očekávají a co od nich očakávají ostatní? Poslechněte si názory o Gen Z přímo od jejích zástupců.

Zároveň podcast přináší zajímavé konverzace o zákulisí života online celebrit. Proč se rozhodli studovat na FIS a co jim škola dává? To a ještě více se odzvíte v novém 4CASTu.


Z FISu na přední stránky Forbes

Přes 30 minut s Ivou Suchou, mladou ženou nominovanou do Forbes 30 pod 30, absolventkou FIS a nyní i hostem 12. dílu 4CASTu! Společně probereme studium na naší fakultě, zákulisí Forbes, kariéru a další!


 

Jaká budou další témata?

Poslechli jste si vše, ale stále vám tu něco schází? Navrhněte nám další téma pro 4CAST. Máte oblíbeného pedagoga, o kterém se chcete dozvědět více? Dejte nám tip na dalšího hosta a my se vynasnažíme ho do našeho křesla posadit!

 

Poslouchejte nás

Všechny epizody 4CASTu naleznete na různých streamingových platformách. Stačí si vybrat svou nejoblíbenější a pustit se do poslechu. Přejeme příjemnou zábavu!

Platformy