Studijní průvodce

Vedlejší specializace

Vedlejší specializace (VS) je nedílnou a povinnou součástí magisterského studia na VŠE, díky které si studenti rozšiřují znalosti a dovednosti o další oblast, která se nemusí týkat hlavní specializace. Vedlejší specializaci je možné vybírat z jakékoli fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze.

Více zde

Studentský spolek 4FIS

4FIS je oficiální studentský spolek a také srdce studentského života na FIS. Spolek, který s fakultou úzce spolupracuje, studenty sbližuje, posiluje sounáležitost a vytváří obohacující prostředí. S přátelským přístupem organizuje rozmanitý program v průběhu celého roku – seznamovací akce, sportovní turnaje, vzdělávací workshopy a další akce, které zpříjemní vysokoškolský život.

Více zde

Seznamovací kurzy

Již tradiční seznamováky jsou zejména pro nové studenty odrazovým můstkem, který každoročně pomáhá se začátky na navazujících magisterských programech. Během seznamováku se potkáš především se současnými studenty, kteří poskytnou cenné informace a zasvěcené tipy pro studium. Pro všechny studenty navazujícího studia na FIS se koná společný Seznamovák magistrů.

Více zde

Studium v zahraničí

Jedinečná příležitost v rámci studia je studium v zahraničí. I u nás na FISu věříme v hodnotu mezinárodní zkušenosti, studium v zahraničí je tak skvělým způsobem, jak si rozšířit obzory, poznat svět z nové perspektivy a zlepšit si své jazykové dovednosti. Nepochybnou součástí výjezdu je kulturní obohacení a vznik nových přátelství. Naše univerzita nabízí pestrou škálu studijních výjezdů.

Více zde

Videopříručky

K usnadnění přechodu na fakultu byly pro studenty přichystány videopříručky, které slouží ke snazší orientaci v novém prostředí. Pokud tě zajímá, jak to na fakultě chodí nebo vypadá, pusť si videopříručky zaměřené na školní areál, ubytovací zařízení na kolejích a další důležitá místa spojená se studiem na Vysoké škole ekonomické. Videopříručky pomohou i ke studiu při registraci a výběru předmětů nebo pochopení kreditového systému.

Více zde

Finanční zabezpečení

Fakulta poskytuje studentům několik možností finanční podpory ve formě stipendií. Jednou z nich je ubytovací stipendium, které slouží jako finanční příspěvek na ubytování nebo dojíždění pro mimopražské studenty. Pro ty, kteří prokázali výjimečné studijní výsledky, nabízí fakulta prospěchové stipendium. Získat lze ale i další stipendia jako mimořádné stipendium, sociální stipendium nebo stipendium na zahraniční studijní a vědecko-výzkumné aktivity.

Ubytování na kolejích

Pokud jde o hledání bydlení při škole pro mimopražské studenty, Vysoká škola ekonomická nabízí několik ubytovacích zařízení v různých částech hlavního města. Žádost o ubytování je možné podat hned po zápisu. Bydlení na koleji nabízí víc než jen postel a střechu nad hlavou, přináší taky bohatý společenský život, nové zážitky a přátelství.

Více zde