Proč studovat Bc. na FISu?

Zajímáš se, proč bys měl studovat bakalářské studium právě na Fakultě informatiky a statistiky? V této sekci získáš užitečné informace, které ti pomohou v rozhodování o tvém budoucím studiu. Držíme ti palce.

Důraz na praxi

Věříme, že příprava na budoucí kariéru je důležitá už od počátku studia, proto je propojení s praxí prioritou naší fakulty. I z toho důvodu mají studenti možnost si časovou náročnost přizpůsobit vlastní potřebám a získat tak zkušenosti i mimo studium. Naši akademici jsou zároveň odborníci z praxe a své znalosti aplikují při výuce. Na FISu nejde jen o tvrdé dovednosti, u nás se zaměřujeme také na týmovou práci, schopnost vycházet s lidmi a motivovat je k aktivitě. Univerzita každý semestr pořádá Inovační týden, do kterého se naše fakulta zapojuje s praktickými přednáškami o aktuálních tématech.

Vysoké platy absolventů

Výzkum provedený na VŠE ukázal, že naši absolventi dosahují vyšších příjmů ve srovnání s absolventy ostatních fakult, ať už jde o první práci po škole, nebo o současné zaměstnání absolventů. Průměrná výše platu absolventa FIS činí
60 000 Kč. Bakalářské studium navíc umožňuje seznámit se s oborem hned z několika úhlů a vyzkoušet si od všeho něco, s titulem od nás tak přichází velké množství příležitostí pro budoucnost. Díky naší fakultě získáš nejen oceňované dovednosti, ale také kvalitní uplatnění na trhu práce.

Volnost v sestavení rozvrhu

Studium na Fakultě informatiky a statistiky se vyznačuje ohledem na individualitu a svobodu každého jednotlivce. Proto si studenti mohou sestavit rozvrh podle vlastních časových možností. Bakalářské studium dává prostor vyzkoušet si spoustu nových věcí, každý student se tak může rozhodnout, která oblast ho nejvíce naplňuje a láká (např. bezpečnost, vývoj, data…). Flexibilita při tvorbě rozvrhu, to je zdravá rovnováha mezi školou a soukromým životem, prostor na kamarády, koníčky, ale i stáže a další pracovní zkušenosti.

Studentský život

FIS není jen o přednáškách a zkouškách, ale také o tom užít si studentský život naplno. Fakulta pořádá řadu volnočasových a sportovních akcí, na kterých se mohou studenti seznámit s dalšími spolužáky. Ať už jsi na jakémkoli stupni studia, kamarádskou komunitu najdeš v několika studentských spolcích, kruzích, ale i na akcích a srazech jednotlivých programů. Kampus v centru Prahy navíc nabízí kulturní zážitky a spoustu zábavy.

Mezinárodní perspektiva

Podpora mezinárodní mobility studentů je důležitým prvkem naší fakulty. Výjezdy do zahraničí výrazně podpoří budoucí kariéru, ale také přinesou nezapomenutelné zážitky a nová přátelství. Zkušenost v zahraničí je výhoda, která přináší studentům novou perspektivu a otevírá další možnosti uplatnění na trhu práce.

Zkušenosti absolventů