Kam jet v rámci FISu na Erasmus

Předvybrali jsme ti zahraniční školy vhodné přesně pro uchazeče z FISu

Erasmus je jednou z největších příležitostí, které studium na vysoké škole nabízí. Zároveň je to ideální způsob, jak se v produktivním věku podívat do zahraničí na delší dobu a stále při tom moci studovat. Abychom ti celou fázi výběru, kam jet na Erasmus, usnadnili, připravili jsme spoustu doporučení včetně škol ideálních pro studenty FISu.

    

 

Doporučené školy pro studenty FISu


Tohle ale samozřejmě nejsou jediné školy, na které můžeš vycestovat. Vybrat si můžeš ze všech partnerských škol, které VŠE nabízí. I na nich můžeš studovat předměty, které si necháš v rámci svého studia FISu uznat.

 

Vycestovat je snadné

  1. Projdi si nabídku partnerských škol

  2. Podej si přihlášku v InSIS (termíny najdeš níže)

  3. Na univerzitě, kam jsi byl vybrán, si zaregistruj předměty.

Pro výjezd ve druhém ročníku bakalářského studia je nutné podat přihlášku v červenci 2024. Pro výjezd ve 3. a vyšším ročníku bakalářského studia a studenty v magisterském studiu je přihlašování otevřeno od 12. do 21. února 2024. Mimo tyto termíny jsou vypisována i mimořádná výběrová řízení, jejich termíny jsou zveřejňovány na stránkách OZS.

 

Příběhy z cest

Na Erasmu vznikla spousta příběhů, přečti si na blogu některé z nich. Pokud tě zajímá ještě víc, můžeš se zeptat studentů, kteří už na výjezdu v zahraničí byli, a mohou ti tak předat spoustu rad.

 

Podcast o Erasmu

Poslechni si speciální epizodu podcastu od FISáků, kteří v rámci svého studia vyrazili na zahraniční výjezd. 4CAST si můžeš poslechnout také na Spotify, Podtail nebo Apple Podcasts.

Často kladené otázky

To, že tvá škola není v žádném ze seznamů, vůbec nevadí. Víme, že každého baví něco jiného a jsme rádi, že chceš prozkoumat i další země. Téměř na každé škole najdeš předměty, které si budeš moct po návratu nechat uznat.

To už tak dávno není. I v zahraničí můžeš odstudovat takové předměty, které si pak necháš uznat. Pak ti nic nebrání získat během výjezdu stejný počet kreditů, jako by sis zapsal u nás. Pokud se ale rozhodneš pro více volného času, můžeš si navolit třeba jen 20 kreditů a je už jen na tobě, jestli to doženeš v některém z dalších semestrů, nebo si přidáš půlrok studia navíc. Na prodlužování ale také nic špatného není.

Dneska je to už naprosto jednoduché. Škola za tebe zvládla tu nejtěžší část – domluvit s partnerskou univerzitou v zahraničí spolupráci. Tobě už tak pouze zbývá podat si přihlášku se seznamem preferovaných škol, být na jednu z nich vybrán(a) a navolit si předměty, které chceš na dané zahraniční univerzitě studovat. A můžeš vyrazit.

Více informací a registrace

Pokud se chceš dozvědět o Erasmu více, podívej se na web OZS (Oddělení zahraničních styků), kde najdeš konkrétní kroky i informace o registracích.

 

Už jsi na Erasmu byl nebo tě láká zkusit ještě něco jiného?Na vzniku této stránky se podílely Barbora Šrámková, Adéla Rašková, Ema Pavnicová, Jana Luongová, Mariia Kadesnikova a Valeriia Zhuarvska.