Obecné informace

Fakulta informatiky a statistiky nabízí pro uchazeče o studium pět bakalářských programů prezenčního studia. Standardní doba bakalářského studia jsou tři roky (u profesního programu 3,5 roku). Student během nich musí absolvovat řadu povinných i volitelných předmětů. Každý program se zaměřuje na specifické téma nebo oblast, což umožňuje uchazečům vybrat si ten, který nejlépe odpovídá jejich zájmům a budoucím kariérním plánům. Výhodou absolventa je, že nemá znalosti pouze z oblasti IT nebo statistických metod, ale má přesah i do marketingu, ekonomie, účetnictví nebo managementu.

Veškeré základní informace k bakalářskému studiu na naší fakultě se dozvíš na této stránce. Co vše studium obsahuje a jaké možnosti fakulta nabízí si můžeš přečíst níže.

Nabízené programy bakalářského studia

Den otevřených dveří

Stále váháš, zda se ti u nás bude líbit? Přijď se k nám podívat a seznámit se s fakultou, vyučujícími i potenciálními budoucími spolužáky. Uvidíš dění na fakultě a projdeš si prostory školy. Zároveň se dozvíš všechny klíčové aspekty vysokoškolského života.

Více informací

Přednášky pro SŠ

Fakulta informatiky a statistiky nabízí pro střední školy bezplatné přednášky týkající se informatiky, matematiky a společenských věd. Ozvláštněte výuku zajímavou přednáškou přímo od vysokoškolského pedagoga. Podívejte se, jaké přednášky naše fakulta nabízí.

Nabídka přednášek

Přijímací řízení

Pro úspěšné zařazení do bakalářského studia je nezbytné projít přijímacím řízením. Naše fakulta využívá v rámci procesu ověření schopností a znalostí uchazečů testy od společnosti Scio. Avšak ti, kteří splní stanovené podmínky, mohou být přijati i bez nutnosti absolvovat přijímací zkoušku. Po úspěšném absolvování přijímaček následuje zápis do studia, který probíhá v elektronickém prostředí.

Více informací o přijímacím řízení

Zkušenosti absolventů

Více

Kontakt

Máš-li nějaké dotazy ohledně tvého budoucího studia nebo tě zajímá něco konkrétního, můžeš využít našeho projektu Stačí se zeptat. V projektu jsou zapojeni naši aktuální studenti, kteří pomáhají nově příchozím i stávajícím studentům odpovědět na jejich dotazy týkající se školy. Můžeš se na ně obrátit s jakýmkoli dotazem. Kromě toho máš i možnost napsat na studijní oddělení, které ti bude kdykoliv nápomocné v průběhu celého studia.