Peter Vajdečka na 3. místě v soutěži IT SPY 2022

Peter Vajdečka z FIS se umístil na sdíleném třetím místě v letošním ročníku soutěže IT SPY. K úspěchu moc gratulujeme a přejeme, ať se i nadále daří!

Peterova práce s názvem „Abstraktívná sumarizácia správ o overovaní faktov pomocou vopred natrénovaného transformera na extraktívnych súhrnoch“ adresuje problematiku fact-checking reportů, které jsou pro běžného čtenáře často příliš dlouhé a zbytečně obsáhlé. Navrhovaná metoda stojí na extrakční sumarizaci a využívá několik automatických nástrojů pro zpracování textu. Ve své práci, která vznikla pod vedením Vojtěcha Svátka, Peter využil své znalosti z bakalářského studia Ekonometrie a magisterského programu Znalostní a webové technologie. Ve studiu pokračuje i nadále na doktorském stupni.

Slavnostní vyhlášení soutěže IT SPY 2022 proběhlo 24. 11. na MFF UK v Praze. IT SPY (IT Student Project of the Year) je elitní soutěž o nejlepší diplomovou práci v oblasti informatiky a informačních technologií. Soutěže se každoročně účastní na 20 českých a slovenských univerzit, nominováno je až 1500 obhájených prací. Informační letáky se shrnutím oceněných prací naleznete na webu IT SPY.