Co přinesla konference RELIK 2023

Konference RELIK 2023 pořádaná Katedrou demografie úspěšně proběhla ve dnech 23. a 24. listopadu 2023. Na konferenci bylo celkem 127 účastníků, z toho 54 zahraničních. Konference, která se zaměřila na téma Reprodukce lidského kapitálu – vzájemné vazby a souvislosti, přinesla zajímavé pohledy na rozvoj národního hospodářství v kontextu stárnutí populace. Kromě demografického pohledu byly do programu začleněny i další disciplíny, které obohatily diskuzi. Zvláštní sekce pro mladé poskytla příležitost studentům a doktorandům nejen z FIS prezentovat své příspěvky, letos se významněji zapojili aktivně také studenti programu Ekonomická demografie. Cenný přínos do programu konference přinesli i noví zahraniční účastníci, kteří představili své pohledy na aktuální výzvy reprodukce lidského kapitálu. Na knihu abstraktů se můžete podívat na tomto odkazu. Více o konferenci zde.