Fakulta slaví 30 let!

Od založení Fakulty informatiky a statistiky v roce 1991 uběhlo už více než 30 let. 15. 6. 2022 toto výročí společně oslavíme v rámci slavnostního odpoledne ve Vencovského aule.

Výročí fakult se běžně slaví slavnostní vědeckou radou, ale oslavu kulatých 30 let jsme pojali trochu jinak. Program oslav jsme se rozhodli oživit a nadělit fakultě a všem jejím členům malý dárek. Třicetileté výročí jsme si připomínali již minulý rok, ale kvůli covidu se posunulo, aby ho mohla fakulta řádně oslavit bez výrazných omezení.

Celý program bude ve znamení lidí, kteří za fakultou stojí. FIS dlouhodobě razí ideu, že nejde pouze o čísla a data, kterým se v rámci svého informatického a statistického zaměření především věnujeme. Po celou dobu existence fakulty jde hlavně o jednotlivce, kteří fakultu tvoří a jsou pro ni to nejdůležitější.

Slavnostní jubileum oslavíme ve Vencovské aule 15. 6., program začne v symbolických 15:06. Pro účastníky je připraven program plný čísel nejen z fakultní historie, nahlédnou do zákulisí fakulty a ochutnají také studentský život. K této příležitosti byl natočen dokument O číslech a lidech mapující 30 let fakulty a 3 významné osobnosti, které komentují dynamický vývoj oborů (režie dokumentu se ujal lektor FIS Pavel Michalik). Kvůli omezené kapacitě je speciální narozeninová akce pouze pro zvané. Dokument O číslech a lidech bude uvedený na slavnostním výročí a později bude dostupný také veřejnosti online.

Program oslavy zastřešuje Katedra multimédií a studentský spolek 4FIS. Těšíme se na společné setkání a společnou oslavu tohoto krásného výročí!