KPMG Data Festival 2023: Odhalil tajemství datového podsvětí na VŠE

V prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze se již po šesté uskutečnil KPMG Data Festival, akce zasvěcená datové analytice.

Letos bylo cílem odhalit Tajemství datového podsvětí ve firmách a v porovnání s loňskou účastí se potvrdilo, že zájem o datovou analytiku v českých firmách roste.

KPMG Data Festival je vytvořen ve spolupráci vzdělávací platformy Data & Business VŠE, Fakulty informatiky a statistiky a podnikatelského akcelerátoru xPORT VŠE Business Accelerator. Titulárním partnerem této události byla již tradičně společnost KPMG, která podporuje rozvoj datového vzdělávání a inovací. Nad rámec této spolupráce však na festivalu nechyběli ani další klíčoví partneři. ŠKODA Auto jako industry partner, Komerční banka jako technologický partner a ČSOB jako hlavní partner.

KPMG Data Festival 2023 nabídl účastníkům celkem 51 přednášek a workshopů, z nichž dvě byly panelové diskuse. První panelovou diskuzi vedl Vladimír Piskáček, spolu s Martinem Matějkou a dalšími partnery. Nesla název „Tajemství daňového podsvětí” a zaměřila se na zkušenosti účastníků s implementací datové analytiky, případné chyby, které nastaly a aktuální výzvy v oblasti rozvoje umělé inteligence. Druhá panelová s názvem „Tajemný svět bankovních dat aneb když banky otevírají dveře do podsvětí” byla vedena Martinem Petříčkem a zaměřila se na bankovní sektor a problematiku kyberkriminality.

Nadcházející ročník KPMG Data Festivalu 2024 se uskuteční v rámci Inovačního týdne a další informace o této události budou pravidelně zveřejňovány na sociálních sítích Data & Business VŠE a na oficiálním webu www.kpmgdatafestival.cz.