Program EDA-MOS obhájil akreditaci EMOS label

Akreditaci „European Master in Official Statistics“ uděluje po splnění přísných podmínek a na základě vysoké kvality výuky Výbor pro Evropský statistický systém (ESSC), tvořený předsedy národních statistických úřadů zemí Evropské unie. Pro udělení mezinárodní akreditace je nezbytná úzká vazba právě s národním statistickým úřadem, neboť součástí studijního programu je mimo jiné povinná 320hodinová praxe v instituci státní statistické služby.

Specializace Official Statistics, která je součástí  studijního programu Economic Data Analysis (EDA-MOS), byla oceněna touto akreditací již podruhé. První studenti byli zapsáni do tohoto programu v akademickém roce 2017/18, a od té doby jej studovalo 20 studentů a máme 9 absolventů. Naši MOS studenti se zúčastnili zahraničních školení organizovaných Eurostatem, navštěvují EMOS webináře a v minulosti byli na semestrálních praxích v Českém statistickém úřadě (ČSÚ), na Ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) a v České agentuře životního prostředí (CENIA).

Garantem studijního programu je prof.  Ing. Jakub Fischer, Ph.D., děkan Fakulty informatiky a statistiky, akademickým ředitelem je doc. Ing. Mgr. Petr Mazouch, Ph.D.

Výuku ve specializaci MOS zajišťují odborníci s dlouholetou praxí. Mezi naše vyučující patří mimo jiné: Ing. Jan Fischer, CSc. (bývalý předseda ČSÚ, bývalý viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj v Londýně a v letech 2009-10 premiér ČR), doc. Ing. Jaroslav Sixta, Ph.D. (současný místopředseda ČSÚ) a Ing. Mgr. Martin Zelený, Ph.D. (ředitel Sekce demografie a sociálních statistik v ČSÚ).

Více informací o programu EDA-MOS zde.

Program EDA-MOS obhájil akreditaci EMOS label