Úspěšný Inovační týden na FIS

Poslední Inovační týden na FIS proběhl plným nadšením a bohatým programem. Týden inovací na VŠE opět přinesl nabídku více než 150 neobvyklých přednášek, workshopů a exkurzí z rozmanitých oblastí, a tím umožnil studentům prozkoumat různá odvětví. Během Inoweeku se na FIS konalo množství akcí, které pokrývaly témata od produktivity a plánování, přes zpětnou vazbu, umělou inteligence, herní design, marketing až po demografii a mnoho dalších.

Aktivity probíhaly nejen v prostorách školy, ale i mimo ně. Přibližně stovka studentů z programů Matematické metody v ekonomii a Ekonometrie a operační výzkum se společně vydala do malebných Jizerských hor. Odezva na tuto akci byla velmi pozitivní, svědčí o tom i přiložená fotografie.

Komunikace FIS se letos vydala směrem konceptu „kocovina vs. skill“. Studenti se měli zamyslet nad pozitivy a negativy a rozhodnout se, zda chtějí mít produktivní týden plný nových dovedností, které mohou uplatit v reálném životě, nebo zda dají přednost jiným aktivitám. Komunikace byla důležitým prvkem letošního Inovačního týdne. FIS využila sociálních sítí ke sdílení tipů na jednotlivé akce a zábavných videí, která měla studenty zaujmout. Studenty jsme zapojili i do rozhovorů a ptali jsme se jich třeba na důvody, proč na Inovační týden jít, nebo na jejich celkové zhodnocení. Podívejte se také na krátká videa z jednotlivých dnů: pondělí, úterý, středa, čtvrtek.

Očima účastníků: Co prozradil dotazník?

Vypustili jsme do světa i dotazník, který se zaměřuje nejen na samotný Inovační týden, ale také na jeho komunikaci. Budeme rádi, pokud se s námi podělíte i o vaši zpětnou vazbu. Dotazník můžete vyplnit zde.

První výsledky dotazníku ukazují, že Inovačního týden se zúčastnilo přes 70 % respondentů. Celkové hodnocení bylo pozitivní, přičemž asi 25 % respondentů udělilo známku 1 a 45 % známku 2.

Odpovědi respondentů také ukázaly oblasti, které by mohly být v budoucnu vylepšeny. Byl vyjádřen zájem o lepší propagaci jednotlivých akcí, větší rozmanitost témat přednášek a zvýšení kapacit akcí, ale i přání po přehlednějším uspořádání programu.

Doufáme, že jste si Inovační týden užili stejně jako my. Děkujeme všem za účast i zpětnou vazbu a těšíme se v dalším semestru.