VědaFest 2023: FIS a FMV odhalí kořeny vědy

Prozkoumejte kořeny vědy na letošním VědaFest 2023, unikátní venkovní vědecké akci pro celou rodinu. I letos se do programu opět zapojí Fakulta informatiky a statistiky a Fakulta mezinárodních vztahů VŠE. Už 21. června od 8:30 do 19:30 se prostory pražského Vítězného náměstí (Kulaťáku) a přilehlé Technické ulice promění v zábavnou vědeckou laboratoř.

Letošní téma Kořeny vědy slibuje poutavé zkoumání souvislostí mezi daty, byznysem a vědou. Co o sobě neúmyslně prozrazujeme online? Zástupci Fakulty informatiky a statistiky ukážou, jak rozumně zacházet s osobními daty. Fakulta mezinárodních vztahů odhalí evoluci myšlení o ovoci a zelenině s vadami na kráse, ale seznámí i s výhodami zavedení metrické soustavy pro obchod a důležitostí znalosti značek.

VědaFest, největší venkovní populárně naučná akce v ČR a společný projekt vysokých škol, akademických pracovišť a volnočasových institucí, již od roku 2011 podporuje vášeň pro vědu u všech generací. Nenechte si ujít příležitost objevit kořeny vědy na VědaFest 2023! Navštivte stánek a program, který VŠE organizuje za podpory České spořitelny. Akce je zdarma a registrace není třeba.

Více informací o akci najdete na vedafest.cz nebo na YT kanále..

Video z ročníku 2022:

Ročník 2022 v obraze: