VědaFest 2023: FIS a FMV propojily kořeny dat, byznysu a vědy

Již 11. ročník VědaFestu je úspěšně za námi. Ve středu 21. června se pražský Kulaťák a přilehlá Technická ulice proměnily ve vědeckou laboratoř plnou inspirace. Ani Vysoká škola ekonomická u této události nemohla chybět, své síly tak spojily Fakulta informatiky a statistiky a Fakulta mezinárodních vztahů.

Obě fakulty společně připravily rozmanitý program na téma Kořeny vědy. Návštěvníci všech generací se mohli vydat objevovat souvislosti mezi daty, byznysem a vědou. Příchozí měli možnost zamyslet se nad tím, co nevědomky přenášejí do online světa, a se zástupci Fakulty informatiky a statistiky se dozvědět, jak zacházet s osobními údaji. V digitálním prostředí se totiž musíme pohybovat s jistotou i opatrností. Fakulta mezinárodních vztahů se ponořila do vývoje myšlení o vzhledově nedokonalé zelenině a ovoci a seznámila návštěvníky s významem povědomí o značce a s přínosy zavedení metrického systému pro obchod. Celý den na stánku probíhaly zábavné kvízy, které prověřovaly znalosti témat měření jednotek, loga značek nebo plýtvání potravinami.

I přes proměnlivé počasí letního slunovratu s horkým sluncem i přeháňkami dorazilo na VědaFest tisíce návštěvníků, kteří mohli zavítat na 103 stánků, 10 podiových show nebo veřejnou debatu. Živé atmosféry venkovní vědecké akce si užívali rodiny, přátelé, ale i samostatní nadšenci do vědy všech věkových skupin. Zapálení vědci a vědkyně se dělili o své znalosti, zapojovali návštěvníky do aktivit a podporovali zájem o vědu. Děkujeme všem, kteří náš stánek navštívili a také České spořitelně, která tuto aktivitu podpořila. Podívejte se na fotografie a zavzpomínejte s námi na další úspěšný ročník VědaFestu.