FIS pomáhá s online výukou na středních školách

Na začátku února oslovila Fakulta informatiky a statistiky ředitele středních škol a gymnázií s nabídkou přednášek pro středoškoláky, které povedou samotní pedagogové FISu. Touto cestou fakulta reaguje na současnou výukově náročnou situaci. Naším cílem je pomoci středním školám s distanční výukou a zároveň popularizovat oblasti, kterými se na fakultě zabýváme. Odborné přednášky mohou středoškolští učitelé využít například jako zpestření během distanční výuky nebo v případě absence učitele jako plnohodnotnou náhradu vyučování.

Na výběr je 24 přednášek z oblasti informatiky, statistiky a společenských věd. Jejich kompletní přehled naleznete na stránkách fakulty. Zároveň jsme připravili soubor krátkých videí na téma Statistika a datová analýza v celkové délce jedné vyučovací hodiny. Obsah vytvořený panem doktorem Tomášem Karlem pokrývá středoškolské osnovy matematiky. Videa jsou k dispozici na našem YouTube kanále zde.

Od středoškolských učitelů se nám dostalo četného ohlasu a během prvního měsíce proběhly online přednášky v deseti školách napříč republikou — od Zlína, přes Prahu, až po Mariánské Lázně. Největšímu zájmu středoškolských učitelů a studentů se těší přednášky „Business Intelligence a datová věda kolem nás“ pana doktora Potančoka, přednáška „Excel / Tabulky a grafy“ paní doktorky Karkoškové a přednáška „ITC trendy ve společnosti“ pana doktora Vencovského. Všem čtrnácti zapojeným pedagogům z FIS velmi děkujeme za přispění do projektu a vážíme si jejich aktivního nasazení.

Každého středoškolského učitele se po přednášce ptáme na zpětnou vazbu. Nejvíce oceňují profesionalitu a způsob výkladu našich pedagogů. Drtivá většina pozitivně kvituje poutavé uvedení do problematiky i představení naší fakulty, jelikož většinu studentů v nejbližších letech čeká výběr vysoké školy. V závěru všichni učitelé zmiňují, že přednáška plně splnila jejich očekávání a mají zájem o další spolupráci.

Celý projekt zajišťuje Katedra multimédií. V případně zájmu vám Jakub Jarolímek rád poskytne více informací. Neváhejte ho kontaktovat na jakub.jarolimek@vse.cz.

Máte ve svém okolí učitele ze střední školy nebo gymnázia a myslíte si, že by mu jedna z přednášek mohla pomoci při výuce? Budeme rádi za doporučení a přeposlání odkazu. http://bit.ly/Prednasky_FIS.

FIS pomáhá s online výukou na středních školách