ROZHOVOR: Ota Novotný o využití dat

Data představují „skryté zlato, které se musí nejdříve vytěžit,“ říká doc. Ing. Ota Novotný, Ph.D. v rozhovoru pro Český rozhlas Plus. Bohužel pro řadu firem na českém trhu zůstává tento poklad stále neobjevený, přitom právě správné vyhodnocování dat je klíčem k efektivnímu rozhodování a prosperitě organizace.

Na to, jak využít datovou analytiku v podnikání, se specializují nedávno založené studijní programy pro analýzu dat na VŠE, které jsou považovány za jediné svého druhu v Evropě. Světově uznávané MBA a magisterské programy si kladou za cíl prakticky předávat zkušenosti svým studentům, a tím dát vzniknout nové generaci manažerů a datových odborníků. Díky spolupráci s řadou společností, jako jsou například KPMG, ŠKODA AUTO nebo ČSOB, mají studenti příležitost podílet se na řešení reálných problémů, které pak mohou uplatnit ve svém budoucím zaměstnání.

Celý rozhovor o tom, že je datová analytika opomíjenou disciplínou a zároveň i mocnou čarodějkou si můžete poslechnout, nebo přečíst zde.