ŠKODA Biz Sim Cup 2022: Tým z FIS bral zlato

Studenti FIS Vojtěch Vilímec, Martin Šír, Matěj Zavadil, Ondřej Doubrava a Pavel Motalík vyhráli letošní ŠKODA Biz Sim Cup – simulační hru fungující v systému SAP S/4HANA. Finále soutěže proběhlo 9. prosince ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi.

Skupina studentů z FIS si odnesla pohár, diplom a finanční odměnu 40 000 Kč, kterou do soutěže věnovala ŠKODA AUTO, a.s. K výhře tímto moc gratulujeme!

Studenty pro soutěž nadchl prof. Ing. Josef Basl, CSc. Do finále se probojovaly nejlepší týmy ze zapojených univerzit (ČZU, VŠE a UHK), které byly nominovány z lokálních školních kol. Jednotlivé skupiny soutěžících představují konkurující firmy v tržním prostředí, kde má každý člen určitou zodpovědnost. Týmy se rozhodují jako skutečné podniky – stanovují ceny výrobků, zjišťují preference zákazníků, starají se o zajištění výroby i kontrolu finančních toků. Vše probíhá v informačním systému SAP S/4HANA. Více info o soutěži zde.