FIS představuje nový magisterský program Aplikovaná datová analytika a umělá inteligence

Fakulta informatiky a statistiky otevírá novou kapitolu a představuje magisterský profesní program Aplikovaná datová analytika a umělá inteligence, zkráceně „ADA“. Tento program, který navazuje na předchozí magisterský program Data a analytika pro business, získal akreditaci od Rady pro vnitřní hodnocení VŠE dne 12. prosince 2023. Co mohou od nového programu očekávat uchazeči?

Cílem programu je představit dovednosti pro reálný svět – od aplikace umělé inteligence a strojového učení, přes zpracování Big Data po analytiku v cloud prostředí a datovou analýzou v businessu – studenti se seznámí s klíčovými aspekty současné praxe. Spolupráce s partnerskými firmami přinese pokročilé know-how přímo ze zdroje, a to nejen teoreticky. Studium totiž zahrnuje i povinnou praxi, během níž se studenti zapojí do projektů a úkolů.

ADA je také prvním datovým programem pro profesionály s možností specializace. Studenti budou moct vybírat ze tří specializací:

• datová analytika v e-governmentu,
  • datová analytika ve výrobních podnicích
  • a datová analytika v marketingu a e-commerce.

Volba specializace umožní získat specifické znalosti pro aplikaci technologií v konkrétních odvětvích pro snadný přechod do praxe.

Na první studenty se těšíme v zimním semestru 2024/25. Více informací o programu, studijní plán a podmínky pro přijetí najdete zde.
Novinky sledujte také prostřednictvím platformy Data & Business VŠE.