Programy vyučované v angličtině na FIS

Fakulta informatiky a statistiky (FIS) přivítala v září 2019 další skoro třicítku studentů v anglicky vyučovaných magisterských programech Information Systems Management, Quantitative Economic Analysis  a Official Statistics.

FIS otevřela první ročník anglicky vyučovaných programů v roce 2015/16. Od té doby již máme celkem 25 absolventů a v současnosti je v programech zapsáno více než 70 studentů z 30 různých zemí.

Během několika týdnů bude otevřeno přijímací řízení do akademického roku 2020/21. Tentokrát dochází k velkým změnám, naše programy prošly před několika měsíci reakreditací.

Program Information Systems Management (ISM)  získal více povinných a volitených kurzů, nově již nemá žádnou vedlejší specializaci. Dle Eduniversal Ranking je program hodnocen jako 5. nejlepší v tomto oboru ve střední a východní Evropě. Program je vhodný pro studenty, kteří chtějí pracovat jako manažeři informatiky, manažeři projektů, auditoři informačních systémů, business analytici nebo konzultanti.

Více o programu ISM

Programy Quantitative Economic Analysis a Official Statistics byly sloučeny do nového programu Economic Data Analysis (EDA). Program EDA je určen studentům, kteří chtějí porozumět datům. Studenti se budou učit data zpracovávat a získávat, analyzovat a komentovat je. Program má dvě specializace, studenti si musí vybrat svou specializaci během prvního semestru studia: Data Analysis and Modelling (DAM) a Official Statistics (MOS).

Specializace MOS získala mezinárodní akreditaci European Master in Official Statistics (EMOS), která je udělována Evropským statistickým systémem pouze univerzitám splňující přísné podmínky a vysokou kvalitu výuky.

Více o programu EDA

Programy vyučované v angličtině na FIS