Kreativní metody pro komunikaci firmy

Vyučující:

Ing. Zdeněk Vondra, Ph.D. (garant, cvičící, zkoušející)
Ing. Alžbeta Gburíková (cvičící, zkoušející)
Ing. Richard Stiebitz (cvičící, zkoušející)

Zaměření kurzu:

Komunikace firmy nebo organizace obecně usiluje o hledání kreativních řešení, která umožňuje odlišit se a získat autenticitu. Kurz je proto zaměřen na formulaci zadání cíle komunikace, stanovení klíčových atributů, kreativní zpracování na úrovni ideace a postup rozhodování o výběru směru, který bude zpracován do multimediální podoby. Obsah kurzu vychází z metodiky SIT (Systematic inventive thinking).

Získané znalosti:

Studenti se naučí číst obecná zadání komunikace a extrahovat z nich vstupy pro vymezení klíčových atributů komunikace a kreativní zpracování. Budou schopni sestavit hlavní komunikační argumenty prostřednictvím různých metod. Budou schopni vybrat a používat různé kreativní metody vycházející z metodiky SIT. Budou schopni je tředit a rozhodovat o výběru vhodného směru k rozpracování a zadání do multimediální výroby. Naučí se výstup shrnout do podkladů a prezentovat.

Obsah kurzu:

• Ukázky případových studií na referenční projekty.
  • Vysvětlení procesu tvorby kreativní komunikace, postupu práce a prezentace.
  • Propojení poznatků o procesu s referenčními projekty.
  • Praktický workshop hledání klíčových vlastností pro použití v komunikaci pod vedením lektora.
  • Praktický workshop výběru a využití různých kreativních metod pro nastavení ideálního směru komunikace pod vedením lektora.
  • Praktický workshop o rozhodování při výběru kreativního směru pro další zpracování v komunikaci pod vedením lektora.
  • Praktické sestavení podkladů pro prezentaci kreativního směru komunikace.
  • Lektor vystupuje jako facilitátor a doporučuje případné doplňující postupy.
  • Výstupy se v závěru prezentují.

Kontaktní osoba:

Tento kurz vznikl za podpory Evropské unie, Next Generation EU v rámci Národního plánu obnovy České republiky v projektu Modernizace a digitalizace Vysoké školy ekonomické v Praze.