Jakub Fischer v Českém rozhlase: O rovnosti ve vzdělávání a situaci na Ukrajině

Děkan FIS VŠE Jakub Fischer byl hostem pořadu Osobnost Plus Českého rozhlasu Plus. Fischer v tomto podnětném rozhovoru zdůraznil především rovné zacházení a přístup ke kvalitnímu vzdělávání pro všechny studenty bez ohledu na jejich národnost „Studenti, kteří u nás studují, ať už to jsou Ukrajinci, Rusové, Bělorusové, jiní cizí státní příslušníci, Češi, Slováci, všichni si zaslouží rovné zacházení a všichni si zaslouží přístup ke kvalitnímu vzdělání. Jsem rád, že nejen na naší fakultě, ale i na celé VŠE k nim takhle přistupujeme.”

Moderátorka Barbora Tachecí s Fischerem otevřela také téma situace na Ukrajině, která je podle děkana stále velmi vážná, i téma současného stavu hospodářské politiky.

Poslouchejte celý rozhovor a všechny postřehy Jakuba Fischera zde nebo si pořad Osobnost Plus nalaďte jako podcast.