International Week 2022

Již po šesté se uskutečnila mezinárodní akce International Week. I letos Fakulta informatiky a statistiky a Fakulta financí a účetnictví připravily ve spolupráci s vyučujícími ze zahraničních univerzit 6 volitelných intenzivních kurzů v angličtině. Výuka probíhala od 17. do 19. ledna. Program 20. ledna zakončil International Day, na kterém probíhaly krátké prezentace shrnující obsah kurzů od všech lektorů.

Od klasické výuky se kurzy v rámci International Week liší především formou. Studenti VŠE si mohou zaregistrovat jeden z krátkých intenzivních kurzů za 3 ECTS kredity. Sami studenti tuto formu oceňují, mají tak možnost získat kredity ve volnějším období, kdy neprobíhá standardní výuka, a navíc si procvičí angličtinu.

Letošní ročník proběhl vzhledem k epidemické situaci v online prostředí MS Teams a Zoom. Přesto byli studenti z akce nadšení, kurzy hodnotili jako zajímavé, poutavé, naučné, odborné, ale i zábavné. Díky vyučujícím ze zahraniční mohli získat odlišný pohled na věc a vyzkoušet si, jak může probíhat výuka na jiných školách. Letošní ročník International Week přilákal 160 studentů.

International Week 2022