Katedra multimédií otevírá novou specializaci UX výzkum a design na magisterském programu IST

V rámci magisterského programu Informační systémy a technologie (IST), jednoho z 9 inženýrských programů na Fakultě informatiky a statistiky na VŠE v Praze, se otevírá nová specializace zaměřená na UX. Studenti si již před vstupem do magisterského studia vybírají 1 z 5 náplní studia, kterou se chtějí profesně zabývat.

Nyní budou mít možnost si zvolit výuku UX výzkumu a designu. Ta je předurčí ke studiu předmětů, jako jsou např. Design sprint, Základy UX, Uživatelský výzkum, Design zaměřený na člověka, Design služeb, Design uživatelských rozhraní a jiné. Studenti, kteří se pro UX rozhodnou, musí v rámci studia projít společnými kurzy spojující všech 5 specializací. Jedná se například o: Řízení projektů, Informační modelování organizací, IT a anatomie firmy, Řízení podnikové informatiky atp. Mimo tyto předměty si student vybírá také vedlejší specializaci, nabízející kurzy a studijní možnosti napříč celou VŠE.

Specializace UX výzkum a design, která je první svého druhu v ČR, vzniká na Fakultě informatiky a statistiky ve spolupráci s akademiky z MUNI. Výuku zaštiťuje Mgr. Jitka Bartošová, PhD. – renomovaná výzkumnice z Masarykovy univerzity. Jejím cílem je studenty pozitivně motivovat, prohlubovat jejich soft skills a podporovat jejich rozvoj i mimo zdi školy.

Co je klíčem k přijetí do studia UX specializace? Úspěšné absolvování přijímací zkoušky, která proběhne během června a je zaměřena na oblasti stanovené zde.

Své přihlášky můžete zasílat do 30. 4. 2022 přes tento odkaz.

V případě dotazů týkajících se přijímacích zkoušek nebo obecně studia na magisterském programu Informační systémy a technologie se neváhejte obrátit na studijní oddělení nebo na ambasadory magisterské kampaně Zeptej se! Jedním z nich se stal Tomáš Hájek – současný student IST a absolvent Multimédií v ekonomické praxi, který rád poradí se vším, s čím budete potřebovat.