Přednášky FIS pro střední školy pokračují

V loňském školním roce jsme zareagovali na komplikaci v podobě online výuky a začali jsme středním školám nabízet zvané přednášky našich pedagogů. Setkali jsme se nejen s velkým zájmem, ale také s velmi pozitivní zpětnou vazbou, takže jsme se rozhodli v nabízení přednášek pokračovat, a to nejen online.

Zaujmout studenty a udržet jejich pozornost je výzva i během klasické prezenční výuky, online podoba s sebou ale přináší ještě celou řadu dalších výzev. Na FIS VŠE jsme si toho byli vědomi a chtěli jsme středoškolským pedagogům v této nelehké situaci pomoct konáním přednášek odborníků z naší fakulty, včetně děkana Jakuba Fischera. Celkem jsme nabízeli 21 přednášek na témata z oblasti matematiky a statistiky, informatiky, finanční gramotnosti, ekonomie nebo managementu a 1 e-learningový seriál s názvem Statistika pro střední školy.

Ihned po zveřejnění nabídky se začaly hromadit poptávky a během relativně krátkého období od února do května se podařilo realizovat celkem 70 přednášek pro více než 2500 studentů. Rekordní účast na jedné přednášce byla 324 studentů. Nejoblíbenějšími přednáškami se staly „Business Intelligence a datová věda kolem nás“ Martina Potančoka, „ICT trendy ve společnosti“ Filipa Vencovského a „Pepa z Litvínova: důsledky finanční negramotnosti“ Jakuba Fischera.

Vzhledem k zájmu a pozitivním odezvám nabízíme přednášky i nadále, v tomto školním roce také prezenčně. Pokud byste chtěli přednáškami obohatit i své hodiny matematiky, informatiky nebo třeba společenských věd, můžete si vybrat a objednat tu pravou z nabízených témat na stránkách Přednášky pro střední školy, nebo se obraťte přímo na e-mail prednaskyproskoly@vse.cz.