Společně už přes 30 let

Dne 15. 6. proběhla slavnostní akce, kde se oslavily 30. narozeniny Fakulty informatiky a statistiky. Běžně se výročí fakulty slaví sváteční výroční radou, ale tento ročník byl i přes odložení oslav speciální.

Celý večer byl pojat netradičně a organizátoři program oživili fakultním kvízem. Akce byla ve znamení lidí, co za fakultou stojí, tři z nich také pronesli několik slov z pomyslného podia. FIS dlouhodobě razí ideu, že nejde pouze o čísla a data, kterým se v rámci svého informatického a statistického zaměření především věnuje. Jde hlavně o jednotlivce, kteří fakultu tvoří a jsou pro ni to nejdůležitější.

Účastníci večera se mohli těšit na program plný čísel z fakultní historie, nahlédnout do zákulisí fakulty a ochutnat studentský život. K této příležitosti byl na akci promítám dokument O číslech a lidech mapující 30 let fakulty a 3 významné osobnosti, které komentují dynamický vývoj oborů (režie dokumentu se ujal lektor FIS Pavel Michalik).

Dokument je dostupný online na YouTube kanálu fakulty.

Podívejte se také na reportážní video…

… a fotografie z oslavy!