Studentský projekt Humans of FIS

V rámci předmětu Úvod do multimédií zpracoval studentský tým z Multimédií v ekonomické praxi projekt, který ukazuje prostředí Fakulty informatiky a statistiky. Inspirováni světovým fenoménem se zároveň rozhodli podpořit dlouhodobé úsilí k vytvoření osobnějšího vztahu mezi studenty a fakultou.

Cílem bylo představit lidi, kteří jsou běžnou, ale nedílnou součástí FIS, a ukázat barevnost mezi šedou vrstvou každodenní rutiny. Osobní příběhy a zážitky studentů i akademiků poskytují příležitost nahlédnout za tváře, které vídáme na chodbách a při výuce, a poznat jednotlivé osobnosti zblízka. Čtyřčlenný tým nakonec vytvořil sérii fotografií s krátkými příběhy ve stylu Humans of New York.

Projekt Humans of FIS zpracovával tým prváků ve složení:

• Daniil Khalchytski – vedoucí projektu, překlad textů, kontrola plánu projektu,
  • Viktoriia Oganesian – fotografování a úprava fotek,
  • Klára Ungrová – překlad a kontrola textů, rozhovory v češtině,
  • Polina Kosheleva – organizace fotografování, překlad textů, rozhovory v ruštině.

Celý projekt obsahoval velké množství kroků, které vedly od návrhu po finální realizaci. Studenti si nejprve rozdělili role v týmu, vyučujícími vyjasnili zadání úkolu a následně vytvořili harmonogram prací pro celý semestr. Následovala fáze oslovení dobrovolníků pomocí dotazníku, se zájemci pak studenti realizovali fotografování a krátké rozhovory. Kromě příprav na focení pak následovala také fotografická postprodukce a v rámci předmětu také prezentace projektu a výstupů vyučujícím.

Hned v průběhu prvního semestru si tak studenti vyzkoušeli realizovat poměrně rozsáhlý projekt a z této zkušenosti si odnáší také několik cenných poznatků: plánovat fotolokace dopředu, zapisovat si ihned všechny nápady a nebát se přijít pro radu ke zkušenějším kolegům.

Výsledkem jejich úsilí je portfolio 25 členů FISu včetně jejich fotografií a příběhů. Pokud chcete i vy některé z nich poznat blíže, sledujte nás na sociálních sítích FIS, kam budeme v následující době vybrané z nich sdílet. Další projekty a výstupy studentů Multimédií pak najdete na webu a sociálních sítích Katedry multimédií.

Nahlédněte do zákulisí tvorby projektu Humans of FIS!