International Week 2021

Právě skončil již pátý ročník International Weeku. Fakulta informatiky a statistiky a Fakulta financí a účetnictví pozvaly 6 hostujících profesorů z různých zemí a partnerských univerzit. Každý z daných vyučujících nabízel jeden intenzivní kurz za 3 ECTS. Registrace do kurzů byla otevřena všem studentům VŠE, jazyk výuky byla angličtina. Studenti tak každoročně mají pestrou nabídku volitelných kurzů v angličtině.

Kurzy byly vyučovány od pondělí 18. do středy 20. ledna. Ve čtvrtek 21. ledna se konal tradiční International Day, kdy si každý z vyučujících připravil krátkou shrnující prezentaci o tématu svého kurzu. Všichni tak máme možnost nahlédnout do ostatních kurzů v rámci Internatinal Weeku.

Letošní ročník proběhl vzhledem k epidemické situaci online, v platformě MS Teams a částečně i v Zoomu. Pro mnohé hostující vyučující bylo opravdovou výzvou seznámit se během několika dnů s fungováním těchto platforem, protože online výuka probíhá na zahraničních univerzitách velmi rozdílně, různými online nástroji. Nicméně doufáme, že se nám i přesto podařilo udržet vysokou úroveň našich International Week kurzů a celé akce.

International Week v číslech

177 studentů

2 fakulty

6 hostujících učitelů

Velmi se těšíme na další ročník, který proběhne v lednu 2022.

Zápisy do International Week kurzů budou otevřeny již od června 2021.

International Week 2021