Cena děkana FIS 2023 za nejlepší publikaci má své vítěze

Na svém zasedání dne 25. 3. 2024 vybrala komise v osmi kategoriích nejlepší publikace za rok 2023. Vyhlášení výsledků a ocenění vítězů proběhlo dne 29. 5. 2024 v pracovně pana děkana prof. Ing. Jakuba Fischera, Ph.D., kde si na závěr všichni mezi sebou mohli vyměnit názory na různá témata. Do letošní kategorie se celkem přihlásilo 26 příspěvků, z toho bylo opět nejvíce, a to 11 návrhů, v kategorii Článek v časopise. Celkové vyhodnocení soutěže naleznete na tomto odkazu.

V kategorii Článek v časopise se na prvním místě umístili prof. Ing. Vojtěch Svátek, Dr., doc. Ing. Ondřej Zamazal, Ing. Viet Bach Nguyen, prof. RNDr. Jiří Ivánek, CSc., Mgr. Ján Kľuka, PhD., doc. Ing. Mgr. Miroslav Vacura, Ph.D. s článkem „Focused categorization power of ontologies: General framework and study on simple existential concept expressions“.

V doktorské/ studentské publikaci se na prvním místě umístili Ing. Viet Bach Nguyen a prof. Ing. Vojtěch Svátek, Dr. s prací „Pattern-based detection, extraction and analysis of code lists in ontologies and vocabularies“.

Na prvním místě v kategorii doktorská disertační práce se umístil Ing. MUDr. Lubomír Štěpánek se svojí prací „Machine learning and other robust approaches at the service of survival analysis: Alternatives to selected methods in statistical inference and prediction“.

V kategorii Skripta se na prvním místě umístil Ing. Jiří Hološka, Ph.D. s prací „Úvod do digitální forenzní analýzy.“

A na závěr čestné uznání v kategorii Společenský impakt aplikovaného a smluvního výzkumu získali RNDr. Tomáš Fiala, CSc., doc. Ing. Jitka Langhamrová, CSc., Ing. Filip Hon, Ph.D., Ing. Jana Vrabcová, Ph.D. s prací „Demografická studie pro základní školy zřizované městskou částí Praha 6 s výhledem do roku 2024.“

V kategorii Knižní publikace, Příspěvek ve sborníku nebo monografii a Učební pomůcka v E-learningu ceny nebyly uděleny.

Gratulujeme všem vítězům i zúčastněným!