Magisterský program Statistika získal akreditaci EMOS

Navazující magisterský program Statistika získal prestižní mezinárodní akreditaci „European Master in Official Statistics“ (EMOS) od Eurostatu, Statistického úřadu Evropských společenství. Studenti tohoto programu, kteří úspěšně absolvují vedlejší specializaci „EMOS Ekonomická statistika“, včetně stáže v orgánu státní statistické služby, obdrží spolu s diplomem také certifikát EMOS.

Pro FIS je to již druhý program, který může tímto způsobem ocenit své absolventy. Prvním je Economic Data Analysis, jenž je veden v angličtině. FIS VŠE se tímto řadí mezi třicítku univerzit v přibližně patnácti evropských zemích, které tuto akreditaci mají.

Věříme, že tato akreditace rozšíří možnosti uplatnění našich studentů, posílí vztahy s partnerskými institucemi a podpoří další mezinárodní spolupráci.