Ambasador Adam Melnicak

Adam Melničák

Adam Melničák

Ing.: FIS, Informační systémy a technologie, UX výzkum a design
VS: zatím nemá zvolenou

Facebook
Instagram

mela10@vse.cz


Proč si se rozhodl pokračovat na magistru právě na FISu?

Již na bakaláři jsem studoval obor, který má k UX/service designu velmi blízko. Je to zároveň oblast, ve které při studiu i pracuji. Bohužel u nás až do minulého roku nikde nebyla možnost studovat vyloženě UX design. Naštěstí díky Jitce Bartošové a spoustě dalších lidí na FISu právě taková specializace vznikla, a tak jsem se rozhodl pokračovat ve studiu právě tady.

Daří se ti něco ze studia na FISu už využívat v praxi? Na jaké pozici pracuješ?

Pracuju na pozici service designéra v Národním pedagogickém institutu ČR, tudíž při práci využívám spoustu poznatků například z předmětů zaměřených na service design, uživatelský výzkum, ale i dalších, které na specializaci máme.

Komu bys doporučil studium na FISu?

Studium na FISu bych doporučil těm, kteří při studiu mají ambice nebo už i dokonce práci, která se tematicky potkává s oborem, na který se hlásí. Rozvrh předmětů je totiž velmi flexibilní a dokážu se tak soustředit nejen na školu, ale i na práci. A díky vyučujícím, kteří mají velké zkušenosti z praxe, mohu tak získané poznatky při své práci rovnou využít a popřípadě zkonzultovat problémy, které řeším.