Ambasador Kateřina Haniková

Kateřina Haniková

Kateřina Haniková

Bc.: FIS, Aplikovaná informatika
Ing.: FIS, Znalostní a webové technologie
VS: FFU, Daně v podnikání

Facebook
hank05@vse.cz

Proč ses rozhodla pokračovat na magistru právě na FISu?

Na FISu jsem studovala bakaláře a bavilo mě to, proto jsem se rozhodla i pokračovat dál. Zajímala mě datová analytika, zároveň ale i programování a webové technologie. Nechtěla jsem se vydat jen jedním směrem, a proto jsem se rozhodla pro program Znalostní a webové technologie, který nabízí od každého něco. Nakonec jsem zde objevila svět propojených dat, který mě nadchl natolik, že se mu nyní věnuji naplno a uvažuji pokračovat dál na doktorát. Líbí se mi rozmanitost FISu, kdy student získá přehled v různých oblastech a nabídka předmětů je pestrá.

Daří se ti něco ze studia na FISu už využívat v praxi? Na jaké pozici právě pracuješ?

Mou prací je především studium a účast na výzkumných projektech KIZI, ze kterých dostávám stabilně stipendium. Pracuji ve skupině Semantic Web and Ontological Engineering (SWOE), kde se zabýváme propojenými daty a sémantickým webem. Mám tak možnost prohlubovat své znalosti, účastnit se mezinárodních meetingů a pracovat s odborníky v oboru.

Komu bys doporučila studium na FISu?

Lidem, kteří se zajímají o IT a business. Dále i lidem, kteří tápou a nevědí, kterým směrem by se v této oblasti chtěli vydat. Při studiu se můžete setkat s různými předměty a zjistit tak, co vás nejvíce baví. Studium lze dobře spojit i s prací. A pokud vás baví studovat a bádat, existují i možnosti vydat se tímto směrem a zapojit se do výzkumných projektů již během magisterského studia.