Konference IDIMT – „Interdisciplinary Information Management Talks“

Letošní 31. ročník konference IDIMT probíhal od 6. září do 8. září 2023 a to v samotném srdci Hradce Králové. Konference se uskutečnila v prostorách Nového Adalbertina, tato budova byla vybudována jako jezuitská kolej v období 1671 – 1710 podle projektu architekta Pavla Ignáce Bayera.

Konference se zúčastnilo více jak 50 prezentujících s celkovým počtem více než 128 spoluautorů. Autoři pocházeli z 10 různých zemí, které spojovalo téma „New Challenges for ICT and Management“. Zahájení konference, a to i přes nepřízeň vlakového spojení, se ujal Michael Sonntag z Johannes Kepler University v Linzu. Během plenárního zasedání se pak sešli předsedové hlavních devíti sekcí, kde probíhalo shrnutí témat a následná diskuze.

Celkově byla konference významnou příležitostí pro odborníky v oblasti ICT a managementu, jak nejlépe sdílet své poznatky, rozvíjet nové postupy a také plánovat budoucí spolupráci. Letošní setkání bylo zejména výzvou v současné době, která je spojena s očekávanou digitalizací a prudkým nárůstem produktivity práce. A to znamená především zvýšený tlak na požadavky informačních technologií tak i jejich pracovníků a zaměstnanců. Budeme se proto opět těšit na příští konferenci IDIMT, co nového přinese. Akce se tradičně uskuteční za rok v září 2024. Na tuto konferenci i na předešlé ročníky se můžete podívat na webové stránce https://idimt.org/.