Přijímací řízení – 2. kolo

Druhé kolo přijímacího řízení na bakalářské studium je otevřeno pouze pro zájemce o studium v programu Matematické metody v ekonomii, kteří do 30. 6. 2024 podají novou přihlášku.

Prijimaci rizeni 1 Prijimaci rizeni 2  

Postup krok za krokem

Přihlášku můžeš podat skrz univerzitní informační systém na webu prihlasky.vse.cz. Do přijímacího řízení můžeš podat pouze jednu přihlášku. Je nutné vyplnit všechny požadované údaje (včetně oboru střední školy)!

Nezapomeň k přihlášce přiložit také všechny důležité dokumenty – více informací nalezneš zde.

Poplatek za přihlášku, který činí 930 Kč, lze uhradit buď okamžitě při zadávání přihlášky platební kartou, nebo převodem na účet (číslo účtu a variabilní symbol obdržíš na e-mailovou adresu uvedenou v přihlášce). Platba musí být připsána na účet VŠE nejpozději do 30. června 2024.

Za přihlášeného jsi považován/a, jestliže je na účet VŠE připsán poplatek za úkony spojené s přijímacím řízením uhrazený ve výši a způsobem předepsaným výše a zároveň jsou v přihlášce kompletně vyplněny všechny údaje. Pozdější úpravy přihlášky (po termínu podání a zaplacení) nebudou akceptovány. Pokud bude částka nižší než požadovaná  (například když si banka strhne manipulační poplatek), nemůžeš být zařazen/a mezi přihlášené. Poplatek za úkony spojené s přijímacím řízení je nevratný.

Na naši fakultu se můžeš dostat i bez přijímacích zkoušek, musíš ale splňovat předem dané podmínky.

  1. Přijímací zkoušku ti může děkan FIS prominout pokud:
    • v písemné žádosti (nebo katalogovým listem s požadovanými známkami) doložíš nejpozději 
do 30. 6. 2024 průměrný prospěch ze základních kurzů matematiky (případně matematických seminářů, pokud v posledních ročnících již základní matematiku nemáš) 
a angličtiny, a to u každého z nich do 1,75 včetně. Podmínkou je, že jsi studoval/a každý z těchto předmětů na české nebo slovenské střední škole a známky jsou z posledních 7 vysvědčení (pololetní a výroční); nebo
    • jsi absolvoval/a nepovinnou část maturitní zkoušky Matematika rozšiřující s procentuální úspěšností alespoň 50 % a poskytneš dokument s výsledky nejpozději do 30. 6. 2024; nebo
    • jsi absolvoval/a nepovinnou část maturitní zkoušky Matematika+ s výsledkem výborně až dobře 
a poskytneš dokument s výsledky nejpozději do 30. 6. 2024; nebo
    • jsi se zúčastnil/a celostátní přehlídky SOČ či celostátních kol olympiád, příp. jiných soutěží, které bude fakulta považovat za hodné zřetele při rozhodování o prominutí přijímací zkoušky, a poskytneš dokument s výsledky nejpozději do 30. 6. 2024.
  2. Přijímací zkouška nemůže být prominuta, pokud jsi neúspěšně ukončil/a studium na fakultě (a to včetně případů, kdy ji využil/a práva na zápis ke studiu a následně jsi studia ve stejném roce zanechal/a) nebo pokud jsi ke dni podání přihlášky studentem/kou fakulty.

Doklady o splnění podmínek přijetí bez přijímací zkoušky přilož do přihlášky spolu s dokladem 
o absolvování předcházejícího studia – více informací zde.

Přijímací zkouška bude prominuta nejvýše 50 % předpokládaného počtu přijatých na daný studijní program a může být využita pouze na jeden studijní program.

Dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou prokazuješ odevzdáním digitálně podepsané kopie maturitního vysvědčení (příp. nostrifikace), kterou je potřeba dodat do termínu zápisu ke studiu.

Pokud jsi získal/a zahraniční středoškolské vzdělání absolvováním studia ve středoškolském vzdělávacím programu na zahraniční střední škole, v mezinárodní střední škole, v evropské škole působící podle Úmluvy o statutu Evropských škol nebo ve škole, v níž ministerstvo povolilo podle školského zákona plnění povinné školní docházky, prokazuješ splnění podmínky dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou podáním žádosti. Jestliže uvedený dokument nemáš k dispozici před uzavřením přihlášky, můžeš ho doložit i později, při zápisu do studia, a to rovněž elektronicky.

Pokud jsi skládal/a přijímací zkoušku, můžeš být přijat/a, jestliže jsi v testu dosáhl/a minimálního počtu bodů stanoveného děkanem. Počet bodů v testu v rámci OSP/VŠP je roven dosaženému tzv. harmonizovanému percentilu zaokrouhlenému na jedno desetinné místo.

V případě, že ne všichni přijatí uchazeči využijí své právo na zápis do studia, máš možnost být na takto uvolněné místo přijat/a, pokud projevíš zájem o dodatečné přijetí podáním odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí.

Posledním termínem pro doložení splnění výše uvedených podmínek je termín zápisu do studia uvedený níže. Pokud skládáš maturitní zkoušku v září nebo čekáš na vyřízení nostrifikace / posouzení zahraničního vzdělání pro účely přijímacího řízení na VŠE v Praze, děkan ti může stanovit individuální termín zápisu, a to na základě žádosti doručené na studijní oddělení nejpozději v den zápisu. Individuální termín zápisu se může konat nejpozději 11. 9. 2024.

Zkontroluj si, že jsi absolvoval/a test OSP/VŠP u společnosti Scio a dal/a jsi souhlas se sdělením výsledku FIS.

Test OSP/VŠP jsi mohl/a absolvovat ve více termínech (prosinec 2023 – květen 2024), započítává se pouze nejlepší výsledek.

Zápisy přijatých uchazečů do studia proběhnou online

  • 9. až 14. 7. 2024.

Pokud se nezúčastníš zápisu, ztrácíš právo na zápis do studia.

Nastartuj svůj přechod do akademického života seznamovacím kurzem! Získáš na něm užitečné informace ohledně svého studijního programu, seznámíš se s budoucími spolužáky a zároveň si odneseš spoustu nových zážitků. Veškeré informace nalezneš zde.

Důležitá je znalost středoškolské matematiky v následujících oblastech:

  • Rovnice a nerovnice
  • Posloupnosti a funkce
  • Exponenciální a logaritmická funkce
  • Goniometrické funkce
  • Komplexní čísla
  • Kombinatorika
  • Analytická geometrie

Doporučená literatura k přípravě:

Klůfa J.: Matematika – Vše pro přípravu k přijímacím zkouškám na VŠE, Ekopress, Praha, 2019.

Kalendář přijímacího řízení

Kalendar  

Informace pro cizince

Pokud jsi zahraniční zájemce (vyjma Slovenska) o studium na fakultě, podívej se, co je potřeba pro povolení studia v ČR.



 

Kontakty

V případě nejasností a otázek týkajících se bakalářského studia se obrať na tyto kontakty.